Weboldal készítés - Árak és költségek 2022-ben

Érdekelnek az aktuális weboldal készítés árak? Kíváncsi vagy, hogy mennyibe kerül egy honlap ára 2022-ben? Segítek! Honlapkészítés árak, költségek egy helyen.

Weboldal készítés
Frissítve: 2022.03.26 - Szerző: Bakos Szabolcs

Napjainkban már egyetlen vállalkozás sem engedheti meg magának azt a luxust, hogy ne rendelkezzen céges vagy üzleti weblappal. Beszéljünk bármekkora nagyságú cégről, vállalkozásról gyakorlatilag mindenkinek szüksége van egy jól működő honlapra. Az emberek mára már mindent az interneten keresnek, legyen szó információról, szolgáltatásról vagy termékekről. Statisztikák alapján a magyar lakosság közel 80%-a tartozik az aktív internetfelhasználók csoportjába. Ha vállalkozol, Te sem engedheted meg magadnak, hogy ne üzemeltess egy professzionális és hatékony üzleti weboldalt.

Weboldal készítés árak (2022)

Nézzük a magyarországi üzleti weboldalak árait. Szántam rá időt és felmértem, hogy milyen árakon mennek a céges weblapok 2022-ben a magyar piacon. Ügyes Google keresés segítségével találtam több olyan honlapkészítéssel foglalkozó céget is, melyek oldalain meg vannak adva árak. Természetesen ezekkel nem elégedtem meg. A teljes kép elérése érdekében, álnéven kértem be árajánlatot különböző méretű ügynökségektől, webfejlesztőktől és szabadúszóktól. Egy átlagos tíz oldalas céges weblapra kértem be árajánlatokat.

Az árajánlatok minőségén és árazásán (óradíjak, költségek összege) még én is meglepődtem. Volt több olyan honlapkészítő cég is, ahonnan egyszerűen emailben pár mondatban kaptam több millió forintos árajánlatot. Ez számomra különösen meglepő volt. Természetesen az árajánlatok legnagyobb százaléka PDF dokumentum alapú volt, ahogy az elvárhatja az ember 2022-ben.

Összköltségben a legalacsonyabb weboldal készítés ár, amit árajánlatban kaptam egy 10 oldalas céges weblapra, 149.000 Ft volt. A legmagasabb árajánlat összege nagyjából 3.5 millió forintra jött ki. Természetesen a legmagasabb összeget egy nagyobb méretű kreatív ügynökségtől kaptam, a legalacsonyabbat pedig egy pár fős webfejlesztő cégtől és egy szabadúszótól. Ha levonjuk a végleteket, akkor a felméréseim alapján 2022-ben Magyarországon egy 10 oldalas céges weblap ára nagyjából 300.000 Ft és 1.500.000 Ft között mozog.

Céges honlapkészítés árak
Szabadúszó árak 150.000 - 950.000 Ft
Kis méretű ügynökség árak 150.000 - 1.250.000 Ft
Közepes méretű ügynökség árak 450.000 - 1.500.000 Ft
Nagy méretű ügynökség ára 1.000.000 - 3.500.000 Ft

Weboldal készítés óradíjak (2022)

Nézzük a honlapkészítéssel kapcsolatos óradíjakat. Itt már jóval könnyebb dolgom volt és nagyjából tudtam is átlagolni. A legolcsóbb honlapkészítéshez, webdesign-hoz, webfejlesztéshez kapcsolódó óradíj 5.000 Ft / óra volt, a legmagasabb óradíj pedig 50.000 Ft volt. Nyilván itt sincs szükség komoly találgatásokra, hogy a legmagasabb óradíjat egy nagy ügynökség adta. Nézzük az összesítést:

Weboldal készítés óradíjak Magyarországon (2022)
Szabadúszó óradíjak 5.000 - 25.000 Ft / óra
Kis méretű weboldal készítő cég óradíjak 10.000 - 25.000 Ft / óra
Közepes méretű ügynökség óradíjak 15.000 - 35.000 Ft / óra
Nagy méretű ügynökség óradíjak 25.000 - 50.000 Ft / óra

Weboldal fenntartás árak, költségek (2022)

Nézzük tovább a weboldal fenntartási költségeket. Ezek közül a legáltalánosabb a domain név, a weboldal tárhely és az SSL tanúsítvány fenntartása.

Weboldal fenntartás árak, költségek
Domain név (.hu)
750 - 5.000 Ft / év
Weboldal tárhely 18.000 - 400.000 Ft / év
SSL Tanúsítvány 0 - 99.000 Ft / év

Domain fenntartás árak

A weboldal készítés folyamata nem minden esetben tartalmaz domain név regisztrációt is. A domain név röviden a weblapod címét jelenti, ezen keresztül tudják elérni a látogatók a webhelyed az interneten. Egy domainnek nem csak egyszeri regisztrációs díja van, hanem évente meg kell hosszabbítanod, különben elveszted és megszerzi más. A mai napig hallok történeteket arról, hogy egy vállalkozás figyelmetlenségből elvesztette a domain címét, mert nem fizette be időben a számlát. Elég nevetséges, de ez tényleg megtörténik. Egy .hu végződésű magyar domain cím éves fenntartási költségét (ha kifogsz egy akciót), már 750 Ft-os éves díjért tudod rendezni, de átlagosan 2.500 Ft környékén mozognak az éves árak.

Webhosting, tárhely árak

Abban az esetben, ha telepítős open-source (például: Wordpress) vagy egyedi fejlesztésű a weblapod, szükséged lesz tárhelyre, vagy szerverre, rendszerigénytől függően. Amennyiben cloud alapú bérelhetős rendszerben gondolkozol (például: Squarespace), a tárhely bérléssel nem kell foglalkoznod, ugyanis a havi bérleti díjba bele lesz építve a tárhelyszolgáltatás költsége. Webhosting-ot, tárhelyet ma már találhatsz (amennyiben egyszerű üzleti honlappal rendelkezel) havi 1500 Ft-os hosting díjért, amennyiben komoly szerverre van szükséged, szinte minden esetben egyedi árat fogsz kapni az igényeidhez kalkulálva.

SSL tanúsítvány árak

Az SSL tanúsítvány (Secure Sockets Layer) azaz a titkosított adatvédelem feladata, hogy megvédje a weblapod és a látogatóid bizalmas adatainak továbbítását. Az SSL-t minden esetben a tárhelyszolgáltatódnál tudod igényelni (sokan nem is tudnak róla). Amennyiben a honlapodnak érvényes az SSL tanúsítványa, akkor a webhelyed címe http-ről https-re változik és a böngészőkben egy kis lakat jelöli, hogy a védelem aktív. Az SSL tanúsítványt a legtöbb tárhelyszolgáltató ingyen adja, de igényelhetsz fizetős tanúsítványt is, ha az üzleti érdekeid megkívánják.

Weboldal karbantartás árak (2022)

A weboldal készítés nem csak tervezésből és fejlesztésből áll. Ugyanúgy, mint az autóknál, a honlapokat is karban kell tartani. Itt jön a képbe a weboldal karbantartás, ami rendkívül sok fajta feladatból állhat, mint például, a megjelenő hibák javítása, biztonsági rések tömködése, oldalak optimalizálása és egyéb karbantartási feladatok. Ha a weblapodat elhanyagolod, előbb vagy utóbb meg fog rajta látszani és ezzel felhasználóktól és bevételtől eshetsz el.

Miért fontos a weboldal karbantartás?

Az online felhasználói igények növekedésével napjainkban már alapszintű elvárás, hogy egy profi üzleti weboldal hibamentesen és gördülékenyen működjön. Gondolom te is gyakran belefutottál már olyan honlapokba, ahol szerettél volna csinálni valamit, például egy üzenetet elküldeni, de nem működött a kapcsolati űrlap. Az esetek 90%-ban, az ilyen apró hibák esetében a felhasználók elhagyják a webhelyet, ha többszöri próbálkozás után sem sikerül elérni a céljukat.

Sajnos igen elterjedt jelenség a weboldal karbantartási feladatok elhanyagolása Magyarországon, pedig egy honlap karbantartási költségei jóval alacsonyabbak az elkészítésének díjainál. Egy rosszul működő weboldallal több pénzt veszíthetsz, mint gondolnád, szélsőséges esetekben pedig lehet, hogy a teljes weblapodat is elbukhatod, ha feltörik a szervert, mert nem voltál hajlandó fizetni a folyamatos frissítések telepítéséért. A profi weboldalak folyamatosan karban vannak tartva!

Weboldal karbantartás árak
Alacsony szintű karbantartási csomag árak
10.000 - 50.000 Ft / hó
Közepes szintű karbantartási csomag árak 100.000 - 150.000 Ft / hó
Magas szintű karbantartási csomag árak 200.000 - 500.000 Ft / hó

Mennyibe kerül egy céges honlap Magyarországon?

Nézzünk három példát, hogyan néznek ki különböző költségvetésű céges weblapok 2022-ben Magyarországon. (Az összegeket pesti árak alapján állítottam össze.)

Alacsony költségvetésű céges weboldal készítés

  • Konzultáció, tanácsadás
  • Tervezés (sablon alapú design)
  • Webfejlesztés (ingyenes vagy bérelhető tartalomkezelő rendszer)
  • Support (jobb esetben)
Honlapkészítés árak
Alacsony költségvetésű honlap árak
100.000 - 300.000 Ft

Az alacsony költségvetésű honlap árak 100.000 Ft és 300.000 Ft között mozognak. Ez az az árkategória, amiben egyszerű induló céges honlapokról beszélhetünk. Nézzük végig, hogy mire számíthatsz ebben a kategóriában. Az alacsony költségvetésű céges weboldal készítés minden esetben tartalmaz konzultációt, ahol át tudod beszélni az igényeidet és az elvárásaidat a honlap kivitelezőjével. Szinte minden esetben sablon alapú design-t tartalmaz, azaz egy weblap sablont fognak átalakítani a számodra. A sablon árak 30.000 Ft - 100.000 Ft között mozognak, ezek általában bele vannak építve a csomagba. Ezeken felül ebben a kategóriában az egyedi webfejlesztést nem várhatod el, de az alapvető egyszerű oldalak elkészítését és az alap szintű keresőoptimalizálást igen. Ez a honlap kategória abban az esetben lehet jó választás a számodra, ha alacsony büdzsével rendelkezel és szükséged van egy pár oldalas, egyszerű céges honlapra.


Közepes költségvetésű céges weboldal készítés

  • Konzultáció, tanácsadás
  • Drótváz készítés (UI/UX tervezés)
  • Tervezés (egyedi tervezésű design)
  • Webfejlesztés (ingyenes vagy bérelhető tartalomkezelő rendszer)
  • Support
  • Keresőoptimalizálás (SEO)
Honlapkészítés árak
Közepes költségvetésű honlap árak
400.000 - 1.200.000 Ft

Magyarországon a legnépszerűbbek és a legelterjedtebbek a közepes költségvetésű céges honlapok. A közepes költségvetésű honlapok árkategóriája 400.000 Ft - 1.200.000 Ft között mozog. Ez egy elég tág költséghatár, de az biztosra veheted, hogy ettől az árkategóriától kezdenek komolyan venni a kivitelezők. A közepes költségvetés minden esetben tartalmaz konzultációt és tanácsadást. A webdesign itt már lehet teljesen egyedi tervezésű, ha a felső határ felé húzódik az árajánlat. Az aloldalak megtervezésére és kivitelezésére is jóval több idő jut a magasabb büdzsé keret miatt és a keresőoptimalizálással is többet fognak foglalkozni. Weboldal fejlesztés szempontjából, ebben az árkategóriában már ez egyedi igények is megjelenhetnek, viszont ezek egészen biztosan feljebb verik az árat. A közepes költségvetésű honlapok tipikusan az üzleti és céges szektorban a legelterjedtebbek, ahol már magasabbak az igények és van büdzsé a magasabb minőség megfizetésére is.


Magas költségvetésű céges weboldal készítés

  • Konzultáció, tanácsadás
  • UX tervezés, kutatás
  • Drótváz készítés (UI/UX tervezés)
  • Tervezés (egyedi tervezésű design)
  • Webfejlesztés (egyedi, ingyenes vagy bérelhető tartalomkezelő rendszer)
  • Support Keresőoptimalizálás (SEO)
Honlapkészítés árak
Magas költségvetésű honlap árak
1.500.000 Ft -tól

A magas költségvetésű honlapok kezdő árai 1.500.000 Ft-tól indulnak 2022-ben Magyarországon. Ebben az árkategóriában kizárólag egyedi design-ról beszélhetünk, amit kutatás és tervezés előz meg. Sokan azt hinnék ez a kategória kizárólag a nagyvállalatok játszótere, de ez nem így van. A kis-közepes cégek közül is megfizetik a magasabb árakat, tipikusan azok a játékosok, akik hosszútávban és célirányosan gondolkoznak az online jelenlétükről. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ez az a büdzsétartomány, ahol tényleg hatékonyan és a papíron leírt metódusokkal lehet dolgozni egy weboldalon.

Weboldal készítés árak Magyarországon és külföldön

Köztudott tény, hogy magyar honlap piac nagyjából 5-6 évvel van elmaradva a nyugatihoz képest, mind árazás és mind a minőség tekintetében. Ennek jelenségnek több fajta magyarázata is van. Külföldön a pár oldalas céges weblapok 3.000 dollár körüli indulnak, azaz nagyjából 1.000.000 Ft-os összegtől. Magyarországon ez az összeg 200-300.000 Ft.

Nyugaton főleg a minőség uralja az elvárásokat, míg Magyarországon szinte minden esetben a büdzsé.

A weboldal készítés szempontjából ez a szemléletbeli különbség okozza a jelentős elmaradást. Míg külföldön a legtöbb esetben szépen átgondoltan terveznek és készítenek el egy weblapot, addig itthon a cél, az, hogy minél előbb és minél olcsóbban készüljön el. A legtöbb hazai weboldal fejlesztő cég rapidban pakolja össze a honlapokat, nincs idő a komolyabb tervezésre, ugyanis minél több időt fordítanak a projektedre annál kisebb lesz a végső haszon a számukra

Weboldal készítés árak Magyarországon és külföldön
Belépő szintű üzleti weboldal (Magyar árak) 200.000 - 300.000 Ft
Belépő szintű üzleti weboldal (Nyugati árak) 900.000 - 1.500.000 Ft
Közepes méretű üzleti weboldal (Magyar árak) 500.000 - 1.500.000 Ft
Közepes méretű üzleti weboldal (Nyugati árak) 3.000.000 - 6.000.000 Ft

Nem tesz jót a magyar honlap piacnak a gombamód szaporodó online marketing ügynökségek terjedése sem. Ezek az ügynökségek tipikus az “all in one” metódussal szerzik meg az ügyfeleiket, aminek a lényege, hogy minden a weboldallal kapcsolatos szolgáltatást egy helyen “olcsóbban” kaphatsz meg. Már megint a büdzsé ugye. A legnagyobb probléma az online marketing ügynökségek jelentős részével (tisztelet a kivételnek), hogy mindent csinálnak egyszerre, de semmihez sem értenek kiemelkedően. Viszont elveszik a lehetőséget a szabadúszóktól és kisebb, de a keresőoptimalizáláshoz nem értő, de tehetséges ügynökségektől, ahonnan egészen biztosan minőségibb webes megoldásokat kaphatnál.

Összességében tehát elmondható, hogy a magyar weboldal készítő piac rendkívül telített, alacsony színvonalú és kiegyenlítetlen. A helyzet javulásához a kivitelezői és megbízói oldalról is komoly változások kellenének, ami még egy jó ideig nem fog megtörténni.